Explanator

Szukaj

Powiadomienia

Proszę wpisać adres e-mail

aby otrzymywać na bieżąco informacje na temat nowych szkoleń

Publikacje

Książka

Strategia dywersyfikacji

Wzrost poprzez zróżnicowanie

ISBN:

978-83-928916-5-9


Format:

Oprawa twarda, obwoluta, format B5


Objętość:

244 stron


Cena:

49,90 zł brutto (+ koszty wysyłki 8,40 zł

- przy zamówieniu 2 egz. przesyłka bezpłatna!

)

Zamów >

Książka Grahama Kenny „Strategia dywersyfikacji” jest prawdziwą skarbnicą wiedzy. Widoczny jest olbrzymi nakład pracy zarówno od strony metodyki i przygotowania teoretycznego, a przede wszystkim świetnej praktycznej analizy międzynarodowego otoczenia biznesowego. Układ treści oraz rozdziałów jest wyjątkowo spójny, logiczny i przejrzysty. Jasne wprowadzenie, definicje podstawowych pojęć, obszerne case studies oraz ramy, w jakich należy rozpatrywać zagadnienia dywersyfikacji w gospodarce wolnorynkowej prezentuje się na najwyższym poziomie.
Autor wyjątkowo wnikliwie przedstawia przykłady firm i korporacji, które odniosły spektakularny sukces rynkowy dzięki dywersyfikacji (General Electric, Wesfarmers, Bidvest oraz ITC). Omówienie każdego z przykładów jest kompletne i szczegółowe od krótkiej historii firmy przez wyniki finansowe, podstawową charakterystykę infrastruktury korporacji dnia dzisiejszego do szczegółowo zdywersyfikowanego portfela oferowanych produktów i usług.
Autor w interesujący sposób omawia podstawy struktury korporacyjnej oraz roli, cech i wzajemnych relacji Prezesa i Dyrektora Finansowego, bardzo ciekawie przedstawia kwestie doboru menedżerów. Wszystkie powyższe elementy tworzą grupę komplementarnych cech wskazujących, na co należy zwrócić uwagę przy opracowywaniu efektywnej strategii dywersyfikacji dla firmy.

Książka zawiera 17 rozdziałów układających się w 4 spójne części:

Część I Podstawy dywersyfikacji
Część II Szczegóły strategii dywersyfikacyjnej
Część III Przegląd praktycznych doświadczeń zdywersyfikowanych przedsiębiorstw
Część IV Zmiany perspektywy i percepcji dywersyfikacji

Tytuły wybranych rozdziałów:

  • Czym jest dywersyfikacja,
  • Liderzy dywersyfikacji,
  • Wsparcie samodzielnych jednostek biznesowych przez centralę,
  • Dobór właściwych menedżerów dla przedsiębiorstw zdywersyfikowanych,
  • Efektywne systemy wynagradzania
  • Integracja firmy zdywersyfikowanej
  • Warren Buffett: geniusz dywersyfikacji?
Recenzja

Znaczące doświadczenia oraz przenikliwość refleksji Kenny’ego sprawiają, że pracujący nad kwestią strategii rozwoju jego książki nie mogą pominąć.

Prof. Royston Greenwood,
University of Alberta

Zamów >
Drukuj informacje Poleć znajomym Autor:

Graham Kenny

Prezes firmy Strategic Factors, która specjalizuje się w planowaniu strategicznym i badaniu efektywności działania przedsiębiorstw. Pomaga innym organizacjom, a także od ponad 15 lat szkoli w zakresie analizy i planowania strategicznego oraz badania efektywności procesów biznesowych. Publikuje liczne artykuły skierowane do praktyków biznesu w takich czasopismach jak: Company Director, Leadership Excellence, Management, Marketing, Commodities & Trade to Asia, HR Monthly oraz Charter.

Współpracuje także z wieloma światowymi czasopismami akademickimi poświęconymi zarządzaniu. Wśród nich znalazły się m.in.: Journal of Management Studies, Human Relations, Canadian Journal of Administrative Sciences, Journal of General Management. Kwalifikacje naukowe Grahama obejmują doktorat z zarządzania na University of New South Wales w Australii, magisterium z zarządzania na Durham University w Wielkiej Brytanii oraz dyplom inżyniera zdobyty na Queensland University of Technology w Australii. Uzyskał tytuł profesora w katedrze zarządzania na San Diego State University w USA, University of Alberta oraz na University of New Brunswick w Kanadzie.
 

Zobacz również

Sell it in English

Dwumiesięcznik skierowany do handlowców, którzy chcieliby poprawić swoją znajomość biznesowego języka angielskiego oraz osiągać coraz lepsze wyniki.

Szczegóły »